07/11/2021 | 12:31
Super League 2
SL2: Πρεμιέρα για ΑΕΚ Β’ και Παναθηναϊκό Β’ - Όλο το πρόγραμμα
Το κυρίως μενού της πρεμιέρας της Super League 2 θα διεξαχθεί την Κυριακή (07/11). Ο Ηρακλής επιστρέφει στην κατηγορία, ενώ μεγάλο ενδιαφέρον έχει η πρεμιέρα της ΑΕΚ Β’ και του Παναθηναϊκού Β’.
Ολυμπιακός Β’ – ΠΑΟΚ Β’ 3-1
Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός Βόλου 2-2 Κυριακή 7 Νοεμβρίου
15:00 Ηρακλής – Νίκη Βόλου
15:00 Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα
15:00 Βέροια – Αλμωπός Αριδαίας
15:00 Απόλλων Πόντου – Καβάλα
15:00 Αναγέννηση Καρδίτσας – Θεσπρωτός
15:00 Πιερικός – Α.Ο. Ξάνθη
Ρεπό: ΑΕΛ Νότιος όμιλος Σάββατο 6 Νοεμβρίου
Ρόδος – Εργοτέλης 1-0 Κυριακή 7 Νοεμβρίου
15:00 Καλλιθέα – Ζάκυνθος
15:00 Αιγάλεω – Χανιά
15:00 Ηρόδοτος – Διαγόρας
15:00 Επισκοπή – Καραϊσκάκης Άρτας
15:00 Κηφισιά – Παναθηναϊκός Β’
15:00 Λεβαδειακός – Αστέρας Βλαχιώτη
15:00 ΑΕΚ Β' – Καλαμάτα
Ρεπό: ΟΦ Ιεράπετρας
Το ντέρμπι του Ολυμπιακού Β’ με τον ΠΑΟΚ Β’ ήταν αυτό που ξεχώρισε στην πρώτη μέρα της πρεμιέρας της SL2. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν 3-1 στο «Ελ Πάσο» με ανατροπή, ενώ την ίδια ώρα, Πανσερραϊκός και Ολυμπιακός Βόλου έμειναν στο 2-2 στον Βόρειο όμιλο, ενώ στο Νότο, η Ρόδος επιβλήθηκε 1-0 του Εργοτέλη.
Ωστόσο, το κυρίως μενού της πρεμιέρας της δεύτερης τη τάξει εθνικής κατηγορίας θα λάβει χώρα την Κυριακή (07/11). Αναμφίβολα, τα ματς που ξεχωρίζουν είναι οι «μάχες» της ΑΕΚ Β’ και Παναθηναϊκού Β’ απέναντι σε Καλαμάτα και Κηφισιά, αντίστοιχα, ενώ στο Βορρά, επιστρέφει ο Ηρακλής που θα παίξει κόντρα στη Νίκη Βόλου.
Συνοπτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα:
Βόρειος όμιλος
Σάββατο 6 Νοεμβρίου
Κοινοποιηση
Ολυμπιακός Β’ – ΠΑΟΚ Β’ 3-1
Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός Βόλου 2-2 Κυριακή 7 Νοεμβρίου
15:00 Ηρακλής – Νίκη Βόλου
15:00 Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα
15:00 Βέροια – Αλμωπός Αριδαίας
15:00 Απόλλων Πόντου – Καβάλα
15:00 Αναγέννηση Καρδίτσας – Θεσπρωτός
15:00 Πιερικός – Α.Ο. Ξάνθη
Ρεπό: ΑΕΛ Νότιος όμιλος Σάββατο 6 Νοεμβρίου
Ρόδος – Εργοτέλης 1-0 Κυριακή 7 Νοεμβρίου
15:00 Καλλιθέα – Ζάκυνθος
15:00 Αιγάλεω – Χανιά
15:00 Ηρόδοτος – Διαγόρας
15:00 Επισκοπή – Καραϊσκάκης Άρτας
15:00 Κηφισιά – Παναθηναϊκός Β’
15:00 Λεβαδειακός – Αστέρας Βλαχιώτη
15:00 ΑΕΚ Β' – Καλαμάτα
Ρεπό: ΟΦ Ιεράπετρας
Δείτε ακόμα
-
28/03/2024 | 19:39ΕΠΣ Κυκλάδων : Κληρώνει τη Τρίτη 02/04 για τα μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική
-
28/03/2024 | 14:25Κύπελλο Ελλάδας : Τελικός στο Βόλο χωρίς θεατές...;
-
28/03/2024 | 13:35Συνολικά 100 επιχειρήσεις, με πάνω από 3.000 θέσεις εργασίας, στην «Ημέρα Καριέρας στον Τουρισμό» της ΔΥΠΑ το Σάββατο στο ΣΕΦ
-
28/03/2024 | 11:39Πλούσια αγωνιστική δραστηριότητα για την Θύελλα το Σάββατο (30/3)
-
28/03/2024 | 10:02Καλάθι του Πάσχα”: Πότε ξεκινά και ποια προϊόντα θα περιλαμβάνει – Τί θα γίνει με το ”Καλάθι των νονών”
-
28/03/2024 | 09:22EuroLeague : Μεγάλη μάχη στο Βελιγράδι σήμερα για τον Ολυμπιακό - το πρόγραμμα της ημέρας
-
27/03/2024 | 22:38Α.Ο. Θήρας «Ένα εξόφθαλμο διαιτητικό λάθος ήταν αυτό που τελικά έκρινε τον νικητή...» (φώτος)
-
27/03/2024 | 19:59Ήττα με φωνές για τον Α.Ο. Θήρας στη Βούλα
-
27/03/2024 | 15:04Γ ΄Εθνική : Η βαθμολογία στον 3ο όμιλο μετά τη νίκη της Ελλάς Σύρου
-
27/03/2024 | 14:55Γ Εθνική : Πέρασε η Ελλάς Σύρου από την Ερμιονίδα.. και βλέπει ξεκάθαρα πεντάδα